Kjo pjatë speciale e kërpudhave me salmon të tymosur ka për t’ju shijuar pafund

2 kërpudha shampinjon
1 lugë vaj ulliri
2 lugë majdanoz
2 biskota me oriz
Gjysmë limoni
Spec i grirë
Hudhër

1.Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla.
2.Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë.
3.Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit.
4.Kompletojeni vaktin me 50 gr oriz integral të zierë, 150 gr salmon të tiganisur dhe perime.

Lini një koment