5-15 min/ Ëmbëlsira/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Kek në tigan me mollë dhe rrush të thatë për diabetikët

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 2 vezë, të rrahura
  • 1 filxhan mollë
  • 1 lugë çaji kanellë
  • 2 lugë sheqer të bardhë
  • 1 gotë miell
  • 2 lugë çaji pluhur pjekje
  • 2 lugë ekstrakt vanilje
  • ½ filxhan rrush të thatë

Udhëzimet

1

Në një tas të madh bashkoni vezët, mollët, kanellën, sheqerin, miellin, pluhurin për pjekje, vaniljen dhe rrushin.

2

Bëni brumin dhe jepini formën që dëshironi .

3

Këtë kek mund ta piqni në tigan, me shumë pak vaj.

4

Hidheni kekun në tigan dhe piqeni nga të dyja anët 5-7 minuta.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply