Sugjerojmë:

Jepini fytyrës suaj një pamje tjetër me këtë maskë!

Lëkura është e para që ju lajmëron kur diçka nuk shkon siç duhet së brendshmi. Tregues mund të jenë aknet, lëkura e thatë, ekzema, psoriasis, pikat e kuqe etj. Duke përdorur maska natyrale ju mund t’i zbehni ose t’i eliminoni plotësisht këto simptoma.

Ne ju sjellin një tjetër sugjerim sot.

Natural DIY facial masks for acne problem skin spa treatment

Ja çfarë ju nevojitet: 

  • 1 bustinë çaj jeshil (pjesa e brendshme e bustinës).
  • 1 lugë gjelle mjaltë i lëngshëm
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • 3 lugë gjelle sheqer

Përgatitja:

  1. Bashkoni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në fytyrën tuaj.
  2. Shmangni zonën afër syve, vetullave dhe gojës.
  3. Masazhojeni fytyrën për 2 minuta.
  4. E lini të veprojë për 15 minuta dhe më pas e shpëlani me ujë të vakët./neps.al 

Lini një koment