Kuzhinë

Hilja gjeniale e gatimit që do të ndryshojë mënyrën si përgatisni perimet e pjekura

Nëse edhe ju jeni adhuruesë të perimeve të pjekura, atëherë mirë se erdhët në grup!

Pjekja në furrë me një pikë vaj ulliri, kripë, piper apo erëza të tjera, i jep në vetëm pak minuta një shije të jashtëzakonshme perimeve si patatet, karotat, lulelakrës etj.

Por ndonëse shija e perimeve të verës është kaq joshëse, shumë prej nesh i rezistojnë tundimit për të pjekur pasi furra e ndezur për një kohë të gjatë mund ta shndërrojë të gjithë shtëpinë në një furrë të vërtetë.

Nga ana tjetër, nuk janë të pakta dhe rastet kur perimet në furrë shndërrohen në një lëmsh të squllët me një pamje disi të neveritshme.

Por për të treja këto probleme ka një zgjidhje. Ndërkohë që furra ngrohet, vendoseni tavën me letrën e kuzhinës paraprakisht që të nxehet për 10 minuta.

Përse? Sepse fillimisht do t’ju kursejë kohë ndërkohë që marinoni perimet. Kur t’i vendosni në tavë peruimet, pjesa e tyre e poshtme do të nisë të nxehet menjëherë nga nxehtësia e tavës. Në këtë mënyrë, ato do të qendrojnë krokante në sipërfaqe dhe të buta në mes.

 

You Might Also Like

14 Comments

 • Reply
  cialis dosage 40 mg dangerous
  01/01/2020 at 9:41 pm

  Hello, thank you for information! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  07/01/2020 at 5:06 am

  Hello, recognition you for word! viagra erection http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  viagra erection

 • Reply
  Petergrisa
  12/01/2020 at 2:24 pm

  Hello, jolly-boat thanks you http://cialisxtl.com in regard to information! high blood pressure and cialis
  generic viagra without subscription walmart

 • Reply
  WayneRew
  16/01/2020 at 1:32 am

  Cialis cialis in canada how to get cialis samples

 • Reply
  WayneRew
  19/01/2020 at 10:56 pm

  Cialis the effects of cialis on women cialis vs viagra

 • Reply
  WayneRew
  22/01/2020 at 11:04 pm

  Cialis switching from tamsulosin to cialis cialis dosages

 • Reply
  WayneRew
  27/01/2020 at 10:50 pm

  Cialis cialis erection penis canada price on cialis

 • Reply
  Robertdum
  31/01/2020 at 8:56 am

  legal buy cialis online buy levitra 1.84 pr pill order cialis/viagra online

 • Reply
  Robertdum
  03/02/2020 at 7:22 am

  cialis generic cheapest order viagra pfizer online viagra cheap online canada

 • Reply
  Robertdum
  06/02/2020 at 2:04 pm

  viagra sale dc buy cialis australia viagra buy sydney

 • Reply
  Robertdum
  09/02/2020 at 4:10 pm

  cialis china cheap cialis online best place buy how to order cialis online safely

 • Reply
  Kniceni
  13/02/2020 at 10:48 pm

  where can i order cialis online viagra vs cialis order levitra overnight delivery

 • Reply
  Kniceni
  16/02/2020 at 11:34 pm

  canadian pharmacy generic viagra $200 cialis coupon viagra sale amsterdam

 • Reply
  Kniceni
  19/02/2020 at 5:11 pm

  buy levitra from germany cialis vs levitra levitra for sale online

 • Leave a Reply