Gjoks pule me çedar në furrë, shija e mrekullueshme!

Veshtiresia
Mesatare
Gati për:
20 minuta
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
3 persona
Kalori:
393
3 gjokse pule
6 feta proshutë
115 gr djathë çedar
6 lugë salcë e bardhë
Kripë, për shije
Piper, për shije

1.Ngroheni furrën në 200˚C.

2.Vendosni gjoksin e pulës në një enë pjekjeje. Marinoni pulën me kripë dhe piper, për shije.

3.Përhapni 1-2 lugë salcë në secilin gjoks pule.

4.Shtroni dy feta proshutë sipër secilit gjoks pule.

5. Vendosni sipër pak djathë tek secila dhe futini në furrë të piqen për 40 minuta.

6.Ju bëftë mirë!


Komento