Sugjerojmë:

Friturë me asparag dhe patate

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
12 minuta
Sugjerohet për:
3 persona
Kalori:
310
200 gr patate të reja, të prera në katër pjesë
100 gr asparag
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 qepë e grirë hollë
6 vezë të rrahura
40 gr djathë cheddar

HAPI 1
Ngrohni furrën në shkallë të lartë.

Hidhni patatet në një tigan me ujë të ftohtë me kripë dhe lërini të vlojnë në vatër. Pasi uji të ketë nisur të vlojn, lërini për 4-5 minuta derisa të zbuten, më pas shtoni aspsragun në minutën e fundit. Kullojini bashkë.

HAPI 2
Ndërkohë ngrohim vajin në një tigan dhe shtojmë qepën. Gatuajeni për rreth 8 minuta derisa të zbutet.

HAPI 3
Përziejini vezët me gjysmën e djathit në një enë. Hidhini sipër qepën, më pas shpërndajeni përzierjen mbi asparagun dhe patatet.

Mbusheni me djathin e mbetur dhe vendoseni në furrë për 5 minuta ose derisa të marrë ngjyrë të artë dhe të gatuhet. Pritini në copa dhe shërbejeni.

Komento