Arkiva e etiketave: Tacos

Koha për të provuar disa burritos të shijshme meksikane

Burritos janë një ndër ushqimet më të njohura dhe më të shijshme meksikane. Fatmirësisht ne mund t’i provojmë këto receta të shijshme, pa u dashur të udhëtojmë shumë larg. Madje madje, mjafton të keni një smartphone nga ku mund...

7 fjalë që duhet të dish nëse të qëllon...

Kuzhinë do të thotë kulturë. Dhe ta përgjithësosh një panoramë kulinare vetëm me disa pjata ose ta limitosh me kufij gjeografikë është e gabuar. Por të qëndrojmë pak tek kuzhina meksikane. Si duhet ngrënë në mënyrë korrekte një tostada...

Tacos me avokado të pjekura në furrë

1.Ngroheni furrën në 220 gradë dhe shtroni një fletë pjekje. 2.Në një tas të vogël, hidhni së bashku miellin dhe ¼ lugë çaji kripë dhe piper. 3.Në një tas tjetër hidhni të bardhat e vezëve. 4.Në një tas të...