Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: supa

Supë me perime, qiqra e xhinxher. Një recetë vegjetariane...

Supa me perime është gjithmonë një mënyrë e mirë për t’u ushqyer shëndetshëm. Le të përpiqemi t’i lëmë hapësirë fantazisë sonë për ta bërë këtë pjatë më të shijshme. Një mënyrë është ta përgatisësh edhe me qiqra dhe xhinxher....

Supë kremoze me presh dhe erëza

1.Ngrohni furrën në 190 gradë Celsius. Vendosni thelpinjtë e hudhrave në një letër alumini (me gjithë cipë), hidhuni kripë e vaj, mbështillini me letrën e aluminit dhe piqini për gati 20 minuta. 2.Në një tenxhere shtoni preshtë e prerë...

Supë krem thjerrëzash: pjatë delikate dhe e shëndetshme

1.Vendosini thjerrëzat në ujë që një natë para. 2.Në një tigan shtoni vaj ulliri, qepën dhe karotën e grirë hollë. 3.Shtoni thjerrëzat dhe dy gota ujë. 4.Vendosini të ziejnë me kapak mbyllur dhe herë pas here shtoni ujë nëse...

Kuzhinë franceze. Supë me qepë dhe bukë të thekur

Supa me qepë është një pjatë tipike e kuzhinës franceze, e thjeshtë për t’u përgatitur dhe me shije të veçantë. Djathi dhe erëzat i japin një qasje unike. Përbërësit: ½ kg qepë të bardha 50 gr gjalpë 1,5 l...

Supë krem jeshile

Supat janë një mënyrë e mirë për të shfrytëzuar sa më shumë perime. Sot do të përgatisim një recetë të jashtëzakonshme për veçoritë ushqyese që përmban: supa krem jeshile. Është gjithashtu një pjatë për të afruar fëmijët me perimet....

Supë me finok. Receta e një pjate detox të...

E lehtë, e shijshme, nutriente dhe e ushqyeshme, supa me finokë është e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur. Shijon shumë me bukë të thekur dhe mund të përdorni të gjithë rrënjën e finokut për të. Përberesit: 500...