Arkiva e etiketave: speca te mbushur

Speca të mbushur me kinoa dhe kunguj të njomë

Ngroheni furrën në 200C. Pritini çdo spec në gjysmë dhe hiqni farat. Vendosni specat, me anën e prerë lart, në një letër pjekjeje, spërkatini me 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe i kriposn i mirë. Piqini për 15 minuta....

Speca të mbushur me bullgur dhe rrush të thatë

Pastroni specat nga farat. Rrushin e thatë e vendosni në ujë të ngrohtë  që të zbutet. Në një tas vendosni qepët të prera në kubikë shumë të vegjël duke u shtuar pak kripë dhe i shtypni me dorë. Shtoni...

Speca të mbushur me mish viçi, oriz dhe djathë...

1.Shpëlani specat dhe hiquni pjesët e sipërme bishtat dhe farat. 2.Në një tas, bashkoni së bashku qepën, domatet, mishin e grirë, orizin e gatuar, vezën, 1 gotë djathë të copëtuar, kripë, piper, erëza italiane dhe hudhrën e grirë. 3.Përziejini...

Receta speciale e specave të mbushur me lulelakër dhe...

1.Ngrohni furrën në 180 gradë Celcius. 2.Prisni pjesën e sipërme të specave dhe pjesën e tulit përreth bishtit grijeni në copëza të vogla. Pastroni farat nga pjesa e brendshme. 3.Mbushni një tenxhere të madhe me 3 cm ujë dhe...