Arkiva e etiketave: shalqiri

Gliko shalqiri

Qëroni pjesën e jashtme jeshile tw shalqirit, priteni pjesën e bardhë në copa 1 centimetër të trashë. Futini copat e shalqirit në tenxhere dhe ziejini për 10 minuta. Ndërroni ujin e nxehtë me ujë të ftohtë dhe ziejini përsëri...

Si të zgjedhësh një shalqi të mirë? Fikso mirë...

Asgjë s’të shijon më shumë në verë sesa një shalqi i ëmbël. Prandaj sot në Neps ne do ju tregojmë 4 pika që duhet të keni parasysh herës tjetër që do të shkoni në market për të blerë një...

Një copë shalqi mjafton për maskën më fantastike që...

Shalqiri është një frut i shijshëm i cili na ndihmon të hidratohemi gjatë ditëve të nxehta të verës. Duke konsumuar shalqi ne marim nga lëngu i tij plot antioksidantë që e ndihmojnë trupin tonë të qendrojë i shëndetshëm dhe...

6 arsye të forta pse duhet të konsumoni më...

Përpos mendimit klishe se shalqiri përmban vetëm ujë dhe sheqer, në fakt ky frut është i pasur me një sërë elementesh të shëndetshme. Ka një nivel të lartë vitaminash, mineralesh, antioksidantësh dhe vetëm një numër të vogël kalorish. Shalqiri...

8 ushqimet që luftojnë migrenën e padurueshme

Një migrenë është si një mysafir i padëshiruar, i cili futet në mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të shpëtohet. Nëse vuani nga dhimbje koke të shpeshta, ju e dini sesa e vështirë mund të jetë. Sigurisht, ju...

“Produkte 100% të sigurta për të të marrë jetën”!...

Gazetari i njohur Denis Dyrnjaja ka denoncuar rishtazi një rast tjetër të një shalqiri që dukshëm nuk është i shëndetshëm për t’u ngrënë. Sipas tij, këto produkte prodhohen nga “vrasësit” e arave dhe serave dhe janë 100% të sigurta...