Arkiva e etiketave: salsice

Linguine kremoze me salsiçe dhe rukola

Shtrydhni mishin e sallamit nga lëkurat, duke e ndarë në copa sa një kokërr rrushi. Ngrohni vajin në një tigan. Skuqini copat për rreth 8 minuta derisa të bëhen të arta. Ndërkohë gatuajmë makaronat dhe presim pjesën më të...

Tavë me salsiçe dhe fasule të bardha

Ngroheni furrën në 220 gradë. Piqini specin, karotat dhe qepën në një tavë pjekjeje të thellë për 15 minuta. Shtoni salsiçet dhe piqini për 10 minuta të tjera. Uleni furrën në 200 gradë, hidhni domatet dhe fasulet dhe më...

Salsiçe italiane në furrë me perime aromatike

Ngrohni furrën në 190 gradë. Shtoni lakrat e Brukselit, karotën, patatet e ëmbla dhe qepët në një tavë me fletë pjekjeje. Shtoni vajin e ullirit, sherebelën, kripën dhe piperin dhe i hidhni. Vendosni salsiçet brenda dhe rreth perimeve. Piqni...