Arkiva e etiketave: rrudha

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

6 ushqimet më të mira antirrudhë. Duhet të lëmë...

Dieta  jonë ka ndikim edhe në plakjen e lëkurës. Rrudhat janë shenjat e para të plakjes dhe kur shfaqen, na shqetësojnë shumë. Ne përpiqemi t’i parnadalojmë ato sa më shpejt të mundemi duke përdorur trajtime të ndryshme, por edhe...

Dieta që zbeh rrudhat dhe ju bën të humbni...

Një ndër problemet më të përhapura që gratë me kile të tepërta kanë është koha. Koha për të humbur kilet, por edhe koha që kalon dhe që bën të shfaqen rrudhat e para mbi lëkurë. Gratë janë në gjendje...

Vëmendje! Këto vitamina janë sekreti i një fytyre pa...

Vitaminat janë një pjesë esenciale e dietës së shëndetshme. Dhe jo vetëm në kuzhinë! Aplikimi i tyre direkt në lëkurë bën mrekulli. Këtu gjeni një listë të 5 vitaminave “must” në rutinën tuaj të bukurisë, duke zgjedhur disa produkte...

Lamtumirë rrudha: Këto 5 ushqime janë super të pasura...

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kujdesi i vazhdueshëm do të na ndihmojnë të lehtësojmë procesin e plakjes. Por siç theksohet tek “Reader’s Digest”, ju...