Arkiva e etiketave: linguine

Linguine kremoze me salsiçe dhe rukola

Shtrydhni mishin e sallamit nga lëkurat, duke e ndarë në copa sa një kokërr rrushi. Ngrohni vajin në një tigan. Skuqini copat për rreth 8 minuta derisa të bëhen të arta. Ndërkohë gatuajmë makaronat dhe presim pjesën më të...

Linguine të zhytura në salcë me limon dhe hudhër

Mbushni një tenxhere të madhe me ujë dhe shtoni 1 lugë gjelle kripë. Lëreni të vlojë në zjarr të lartë. Shtoni linguinet dhe gatuajini derisa të jenë al dente, sipas udhëzimeve të paketimit. Kullojini, duke rezervuar ½ filxhan me...

Receta speciale e linguineve me sardele

1.Në fillim hiqni dhe hidhni kokat e sardeleve.2.Pastaj hapni çdo sardele dhe hiqni shtyllën kurrizore, duke i lënë filetot të paprekura.3.Vendosni filetot e sardeleve në peshqir letre dhe thajini tërësisht.4.Në një tigan të vogël, ngrohtë 1 lugë gjelle vaj...

Linguine me ton dhe limon, receta e një pjate...

1.Në një mikser fruloni ullinjtë dhe kaperit në copa jo shumë të vogla. Merrni tonin dhe shtypeni me pirun. 2.Hiqini lëkurën limonit dhe shtrydhni gjysmën e lëngut. Në një enë të madhe shtoni ullinjtë e grirë, tonin dhe shtoni...

Linguine me hudhra dhe majdanoz, mrekullia vetë!

1.Merrni një tenxhere me ujë dhe vijeni në zjarr që të valojë. 2.Pasi të ketë valuar hidhin makaronat dhe kripën. 3.Gjatë kohës që makaronat zihen, pritini hudhrat dhe majdanozin hollë. 4.Në një tigan hidhni vaj ulliri dhe pasi të...

Linguine me fara speci të kuq, hudhra dhe majdanoz

Merrni një tenxhere me ujë dhe vijeni në zjarr që të valojë. Pasi të ketë valuar hidhin makaronat dhe kripën. Gjatë kohës që makaronat zihen, pritini hudhrat dhe majdanozin hollë. Në një tigan hidhni vaj ulliri dhe pasi të...