Arkiva e etiketave: humus

Humusi. Përgatitja në shtëpi e kremit të shijshëm për...

Sot do të bëjmë një udhëtim në Lindjen e Mesme për t’ju zbuluar një nga recetat më të njohura vegjetariane: humusin. Ka shumë vende që pretendojnë autorësinë e tij, por deri më sot nuk dihet origjina e saktë. Është...

Humus fasulesh, një recetë vegjetariane me shumë shije

Pas humusit me qiqra e atij me speca, është koha të mësojmë si të përgatisim në shtëpi humusin me fasule: nuk ju duhet më shumë se gjysmë ore dhe përbërësit janë të thjeshtë: 2 kavanoza me fasule të zeza...