E parezistueshme: Tavë qoftesh me patate dhe salcë domatesh në furrë

400 gr mish
2 copa buke
1 qepë
Piper i zi
Piper i kuq
1 vezë
Majdanoz
Kripë
Salcë domatesh

1.Në fillim përgatisim qoftet duke përzierë mirë mishin e grirë me erëzat dhe duke i formuar në toptha të vegjël.

2.Më pas qerojmë patatet dhe i grijmë në feta të holla.

3.Pastaj marrim një tavë dhe shtrojmë qoftet dhe patatet, duke u hedhur sipër salcë të kuqe dhe majdanoz.

4.I pjekim në furrë për rreth 35 minuta në temperaturën 200 gradë.

Lini një koment