Doni të jeni gjithnjë në humor? Konsumoni vetëm këto ushqime

Ankthi, depresioni dhe ndryshimet e humorit, janë sëmundjet më të zakonshme që prekin mbi 40 milionë të rritur. Studimet kanë treguar se ushqimi që hamë mund të ndryshojë gjendjet tona dhe të sjellë ndryshime pozitive në jetën tonë.

Image result for happy girl

Më poshtë Neps.al ju sjell një listë të ushqimeve që do përmirësojnë ndjeshëm humorin tuaj. Ju mund t’i gjeni ato në dyqanin më të afërt, duke i dhënë kështu vetes dhe familjes tuaj disa doza lumturie.

 1. Kokoshka
 2. Çokollatë të zezë
 3. Banane organike (pak kafe në sipërfaqe)
 4. Çaji jeshil
 5. Salmoni
 6. Mjalti
 7. Qershi
 8. Mish pule
 9. Spinaq
 10. Piper pluhur
 11. Shumë ujë/neps.al 

 

Lini një koment