Arkiva e etiketave: salmoni

Fileto salmoni me sallatë jeshile dhe djathë pecorino

1.Së pari lini salmonin në temperaturën e dhomës 10 minuta para gatimit. 2.Ndërkohë, rrihni së bashku lëngun e limonit, 2 lugë vaj ulliri dhe 1/4 lugë çaji kripë në një tas të madh. 3.Shtoni sallatën dhe lëreni të qëndrojë...

Doni të jeni gjithnjë në humor? Konsumoni vetëm këto...

Ankthi, depresioni dhe ndryshimet e humorit, janë sëmundjet më të zakonshme që prekin mbi 40 milionë të rritur. Studimet kanë treguar se ushqimi që hamë mund të ndryshojë gjendjet tona dhe të sjellë ndryshime pozitive në jetën tonë. Më...