Bukë me portokall, një recetë tipike e kuzhinës siciliane

Bukë me portokall

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 50 minuta Koha e gatimit: 15 minuta

Një ëmbëlsirë aromatike, perfektë për mëngjesin dhe vaktet në shkollë të fëmijëve. Le të shohim së bashku si përgatitet:

Ingredientët

  • 2 portokaj
  • 120 ml qumësht
  • 200 gr sheqer
  • 3 vezë të plota
  • 300 gr miell
  • 1 bustinë maja për ëmbëlsira
  • Gjalpë për të lyer tepsinë
  • Procesor ushqimesh ose misker

Udhëzimet

1

Lani portokajt me ujë e sodë buke dhe thajini mirë.

2

Pritini në 8 pjesë me gjithë lëkurë dhe vendosini në procesor.

3

Frulojini derisa të përftoni një krem.

4

Shtoni sipas radhës: qumështin, sheqerin, vezët, miellin dhe në fund majanë duke i përzier me kujdes.

5

Ndizni furrën në 190 gradë me ventilim.

6

Pëgatisni tavën ku do ta piqni bukën duke e lyer me gjalpë.

7

Futeni në furrë.

8

Pas 40 minutash bëni kontrollin e pjekjes me një kunjë dhëmbësh e cila duhet të dalë e pastër dhe e thatë.

9

Sapo të jetë pjekur, fikni sobën dhe lëreni të pushojë në furrë për 10 minuta.

10

Prisni të vaket para se ta nxirrni nga furra.

11

Spërkateni me sheqer pluhur.

Lini një koment