Sugjerojmë:

Avokado Club Sandwich, i shëndetshëm dhe gati në pak minuta

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
1 grusht bacon i gatuar
4 feta buke
1 avokado
1 domate e madhe e pjekur
Majonezë
4 gjethe të mëdha sallatë
1 fetë djathë cheddar
1 fetë djathë provolone

Thekni bukën (opsionale, por rekomandohet).

Pritini avokadon dhe domatet në feta. I spërkasim fetat e domates me pak kripë.

Lyeni të dyja anët e bukës me majonezë. Shtroni fetën e poshtme të bukës me cheddar dhe djathë provolone, më pas fetat e domateve dhe fetat e avokados. Hidhni sipër bacon dhe sallatën jeshile.

Shtoni fetën tjetër të bukës dhe shërbejeni.

Komento