Akullore e thjeshtë me fruta

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
200 gr luleshtrydhe, të prera
1 mango e madhe, e pastruar dhe e qëruar
¼ limoni, lëngu
3 banane shumë të pjekura, të qëruara
200 g qumësht të kondensuar
600 ml pana
4 kivi, të qëruara

Grini ose bëni pure luleshtrydhet dhe mangon në dy enë të veçanta. Në një enë tjetër, shtoni lëngun e limonit dhe bananen dhe shtypeni.

Rrihni qumështin e kondensuar dhe panën në një tas të madh me një rrahëse elektrike derisa të jetë e trashë dhe mjaft e fortë, pak si kremi i mpiksur. Ndani përzierjen midis tre tasave. Shtoni një purenë e frutave në secilën prej tyre. Transferoni secilën në një enë dhe ngrijeni derisa të jetë e fortë.

Komento