Shëndet

4 arsyet përse duhet të bëni një dush me xhinxher

E vërteta është se një dush në vaskë me xhinxher mund t’ju lehtësojë nga simptomat e ftohtit dhe gripit. Këto lloj banjosh janë perfekte edhe për t’u detoksikuar pas një nate të gjatë me alkool.

Si duhet të veproni?

 • Pasi keni mbushur vaskën me ujë ngrohtë shtoni 4 copa të vogla xhinxheri, me madhësi sa e shikoni në foto.
 • Futuni në vaskë dhe qendroni për 20 minuta.

Përpos eliminimit të toksinave nga trupi juaj, ky dush me xhinxher do ju ndihmojë edhe të:

 • Qetësojë problemet me stomakun
 • Rrisë qarkullimin e gjakut
 • Përmirëson metabolizmin tuaj/neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  04/12/2019 at 5:16 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Leave a Reply