Bukuri

1 kokërr limon! Kaq mjafton për një maskë rigjeneruese për fytyrën tuaj

Për të pastruar dhe për të freskuar fytyrën tuaj mjafton një maskë e thjeshtë me limon.

Çfarë duhet të bëni:

 • Shtrydhni lëngun e 1 limoni në një enë.
 • I shtoni 1/3 filxhan me vaj ulliri.
 • Aplikojeni maskën në fytyrë dhe e lini të veprojë për 10-15 minuta.
 • Në fund e shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë.

Image result for face mask with lemon

Kjo maskë jo vetëm që do ju japë një ndjesi komode me lëkurën tuaj, por do të largojë ndër të tjerash edhe qelizat e vdekura.

Vaji i ullirit është i pasur me antioksidantë dhe prandaj do të hidratojë lëkurën tuaj. Limoni nga ana tjetër do t’i japë lëkurës shkëlqimin e munguar./neps.al 

Image result for face mask giphy

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  15/01/2020 at 7:14 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  Kiamob
  22/01/2020 at 3:07 am

  prednisone generic

 • Reply
  Kimmob
  26/01/2020 at 7:23 pm

  avodart

 • Leave a Reply