Dreka/ RECETA

Supë me bizele, pak kalori dhe zero kolesterol!

Supë me bizele, pak kalori dhe zero kolesterol!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Bizelet kanë pak kalori, zero kolesterol, janë të pasura në përbërës ushqyes, proteina dhe fibra që ndihmojnë në humbjen e peshës. Fibrat tek bizelet bëjnë që të kemi ndjesinë e ngopjes për një kohë më gjatë....

Ingredientët

 • 500 gram bizele
 • 750 ml lëng pule
 • 250 gram gjoks pule
 • 60 gram gjalpë
 • 120 ml ajkë qumështi
 • 1 qepë
 • Kripë dhe piper

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me gjalpë skuqni qepën. Shtoni bizelet, lëngun e pulës dhe i lini të ziejnë për 15 minuta. Prisni të ftohen pak dhe me një blender dore i bëni pure.

2

Tani shtoni nenexhikun, ajkën e qumështit, kripën dhe piperin. I trazoni mirë.

3

Ndërkohë skuqni gjoksin e pulës me pak gjalpë në një tigan dhe nga fundi shtoni edhe 1 fetë buke, të prerë në kubikë.

4

Shërbejeni supën duke i shtuar sipër 1 gjethe nenexhik dhe bukëzat e thekura. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Carolyne Preite
  04/07/2019 at 6:56 pm

  I really appreciate this post. I?¦ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again

 • Leave a Reply