Supë krem finokësh

Supë krem finokësh

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Supa me finokë është një pjatë tipike komforti, një përkëdhelje e ngrohtë dhe e shijshme për të shoqëruar copat e thekura të bukës që i japin ekuilibër konsistencës së supës. Një shije e vërtetë kremoze që kombinon në mënyrë të shkëlqyer shijen e ëmbël të fionkut me shijen e erëzave dhe të shafranit duke e bërë një pjatë me ngjyrë të artë. Le të zbulojmë së bashku shijen intensive të kësaj supe që do të hyjë tek të preferuarat tuaja.

Lini një koment