Dreka/ RECETA

Speca të mbushur me kuinoa dhe mish pule

Speca të mbushur me kuinoa dhe mish pule

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 2
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 40 minuta

Recetë shumë e shijshme e specave të mbushur, që do të pëlqehet nga të gjithë anëtarët e familjes falë përbërësve që ka!

Ingredientët

  • 2-3 speca të kuq
  • 1 qepë e grirë imët
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 fileto pule
  • 1 filxhan kuinoa
  • 1 domate prerë në kubik
  • 1 gotë ujë
  • Kripë, piper
  • ½ tufë majdanoz (copëtuar imët)

Udhëzimet

1

Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën.

2

Pas gati 5 minutash shtoni fileton e pulës të ndarë në copa të vogla.

3

Pasi të kenë marrë një ngjyrë të lehtë, shtoni kunoan dhe domatet. I përzieni mirë, shtoni ujin dhe i lini të ziejnë.

4

Nga fundi i shtoni kripë, piperin dhe majdanozin.

5

Lani mirë specat, i prisni kokën, por jo tërësisht.

6

I mbushni me masën që përgatitët, i mbyllni specat dhe i fusni në furrë për 40 minuta në temperaturë 180 gradë. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply