Si ushqimi i shtëpisë! Restorantet në Snapfood ku mund të shijosh pjata tradicionale

Gaja&Whiskey

Mjafton t’i hedhësh një sy fotove për të të shkuar goja lëng… Në Gaja&Whiskey  gjithҫka gatuhet me produkte të freskëta bio dhe ai që është ylli i menusë është padyshim mishi: ekskluzivisht mish me origjinë shqiptare i kontrolluar dhe i cilësisë së lartë. Por kjo s’do t thotë se tavat e perimeve tradicionale janë më pak të mira. Problemi më i madh është të vendosësh ҫ’do të zgjedhësh.

Lakror’ane

Larkron’ane të nxjerr mallin e kuzhinës së gjyshes, edhe nëse kjo e fundit nuk të ka gatuar kurrë lakror. Por ka diҫka tek gatimet e tyre që të rikthen në fëmijëri falë aromave nepsndjellëse dhe mezeve tipike që jemi mësuar të shohim në tryezën e shtëpisë. Sigurisht, lakrori sipas shijes suaj të preferuar është ai që nuk mund të lini pa provuar në mënyrë absolute!

Juvenilja

Kuzhina shqiptare ka qenë gjithnjë një pikë e fortë e Juveniljas dhe na lini të themi që shefat e tyre të kuzhinës i qajnë gatimet tradicionale. Nga fërgesat e shumëllojshme, tek byrekët… të mos flasim për pulën me pilaf… Një mori pjatash që do ju rizgjojnë dashurinë për kuzhinën shqiptare.

Tymi V.Reҫi

Nga t’ja nisësh?! Djathë i bërë vetë, turshi të shijshme, suxhuk, tavë dheu… Parajsa e atyre që dashurojnë kuzhinën tonë tradicionale. Të gjitha pjatat e tyre fantastike sigurisht shijonë akoma shumë të shoqëruara me një birrë të ftohtë (me ose pa alkool) dhe tek Tymi ka zgjedhje pafund.

Porosit pjatat e tua të preferuara në Snapfood duke shkarkuar aplikacionin: https://snapfood.al/download-app

Lini një koment