Bukuri

Si t’i zbehni poret e fytyrës me këtë maskë natyrale

Maskat natyrale të bëra lehtësisht me produktet që keni në shtëpi mund t’i japin zgjidhje edhe problematikave që keni me fytyrën. Madje edhe kur bëhet fjalë për poret, gjithçka është e mundur me pak para.

Për fytyrë problematike dhe me pore të mëdha këshillohet të realizoni dy herë në javë maskë me patate dhe shafran.

Shafrani dhe patatet kanë veti anti-inflamatore. Ato janë përdorur që në kohët e lashta për të qetësuar djegiet dhe plagët. Kurse kastraveci ka efekt tonik, hidraton lëkurën dhe është i pasur me vitaminë C.

Related image

Përbërësit:

  • Një patate
  • Një kastravec
  • Disa pika ujë trëndafili
  • ¼ lugë çaji shafran

 Përgatitja:

  • Grini imët pataten, kastravecin dhe më pas e përzieni me shafranin dhe ujin e trëndafilit.
  • Pas 10 minutash shpëlani fytyrën me ujë të bollshëm./neps.al 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply