Ëmbëlsira/ RECETA

Si t’i kthejmë dardhat në një ëmbëlsirë të shijshme brenda 5 minutave

Si t'i kthejmë dardhat në një ëmbëlsirë të shijshme brenda 5 minutave

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 15 minuta

E lexuat mirë titullin. Me pak fantazi mund t'i shndërrojmë dardhat në ëmbëlsira praktike, që nuk na lodhin e nuk na e bëjnë kuzhinën rrëmujë.

Ingredientët

  • 2 dardha
  • 50 gram rukola
  • 80 gram djathë dhie i freskët
  • 3 lugë gjelle mjaltë
  • 75 gram arra të copëtuara
  • 1 lugë gjelle gjalpë

Udhëzimet

1

Pasi keni larë dardhat i prisni përgjysmë. Në një tigan shkrini gjalpin dhe më pas shtoni 2 lugë mjaltë.

2

Shtoni dardhat nga ana pa lëkurë. I lëmë për 10-15 minuta në flakë të ngadaltë ose deri sa të shohim që është krijuar një karamele e trashë.

3

Në një tas përziejmë rukolën me mjaltin që ka mbetur së bashku me djathin e dhisë.

4

Heqim pjesën e farave tek dardhët dhe tek hapsira që krijohet, i mbushim me masën që përgatitëm.

5

I spërkasim me pak kripë, arra i vëmë në një tavë me letër furre. I fusim të piqen për 15-20 minuta në furrën e ngrohur më parë me 180° Celsius.

6

Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply