Sugjerojmë:

Si të shkëlqesh me ndihmën e një veze

Që ti përdorim vezët në trajtimet e bukurisë duhet të sigurohemi që ato janë të freskëta dhe t’i ruajmë gjithnjë në frigorifer.Për lëkurat e yndyrshme përdoret e bardha e vezës, ndërsa për lëkurat normale përdoret e gjithë veza.

Zakonisht maskës me vezë duhet t’i shtoni disa pika lëng limoni ose pak mjaltë.

Related image

Ju nevojitet:

  • 1 vezë
  • 3 pika lëng limoni

Udhëzime:

  • I përzieni të dyja bashkë dhe aplikojeni me një furçe në lëkurën e pastër të fytyrës.
  • Relaksohuni për 30 minuta.
  • Më pas me kujdes, e shpëlani fytyrën, pasi veza do të ketë ngrirë mbi fytyrën tuaj.

Butësia dhe shkëlqimi janë prova më e mirë se këtë maskë nuk duhet ta lini pa bërë./neps.al 

Lini një koment