Bukuri

Si të pastroni fytyrën me qumësht

Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave në fytyrë. Përveç qumështit si përbërës kryesor, kjo maskë kërkon edhe një përbërës tjerër, kripën.

Çfarë ju duhet: 

 • 1/2 lugë gjelle kripë
 • 2 lugë qumësht

Udhëzime: 

 • Në një enë të vogël hidhni gjysmë lugë kripë dhe shtoni qumështin. Përziejeni mirë derisa të tretet kripa dhe të krijohet një masë homogjene e njëtrajtshme.
 • Aplikojeni me kujdes në fytyrë duke shmangur zonën e syve, sepse kjo pjesë është shumë e ndjeshme.
 • Mbajeni maskën për 10 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të bollshëm.

Do të shihni që aknet dhe njollat do t’ju pakësohen, sepse kripa dezinfekton fytyrën.

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  09/11/2019 at 4:14 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  Nicolascap
  16/03/2020 at 6:30 am

  1хбет добрый! я Рекомендую сайт – 1xbet Прекрасный сайт для проведения времени. Заходите и смотрите. Переходим к нам на сайт сюда. Сайт для для всех людей. прекрасный для сайтов. Если они хотите. перелететь 1xbet

 • Reply
  Free Inpatient Drug Rehab Centers Near Me
  26/03/2020 at 6:00 pm

  Outpatient Drug Rehab http://aaa-rehab.com Drug Rehab http://aaa-rehab.com Polysubstance Abuse Dsm 5
  http://aaa-rehab.com

 • Leave a Reply