Sugjerojmë:

Si të largoni erën e rëndë në kuzhinë me këtë recetë të thjeshtë

Si të largoni erën e rëndë në kuzhinë me këtë recetë të thjeshtë:

Çfarë ju duhet: 

  • 2 limonë të prerë në feta-feta
  • 2 degë rozmarinë
  • 1 lugë gjelle vanilje
  • 1 litër ujë

Udhëzime: 

  • Në një tenxhere me ujë vendosni për të zierë fetat e limonit me degët e rozmarinës dhe vaniljen.
  • E lini 10 minuta të marrë një valë.
  • Do të shikoni që brenda një kohe të shkurtër kuzhina juaj do të marrë një aromë shumë të mirë!

 

Lini një koment