Bukuri

Si të bëni një pastrues natyral për fytyrën

Jeni në kërkim të një pastruesi natyral për fytyrën tuaj pa mundime dhe kosto të mëdha? Je në artikullin e duhur.

E gjithë ajo çfarë duhet të bësh, është:

 • Të marësh 4-5 lugë gjelle qumësht dhe t’i  shtosh pak kripë në të .
 • E përzieni mirë dhe aplikojeni në fytyrën tuaj me ndihmën e një pambuku.
 • E lini për 5 minuta në fytyrë dhe më pas e hiqni sërish me pambuk të pastër.
 • Pas kësaj e lani fytyrën me ujë të bollshëm të vakët.

Image result for milk

Image result for salt

Për çfarë ndihmon kjo metodë?

 • Hidraton lëkurën tuaj
 • Bën pastrim rrënjësor duke larguar papastërtitë
 • E bën lëkurën të butë dhe plot dritë
 • I jep shkëlqim natyral lëkurës/neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  12/10/2019 at 1:10 pm

  Like!! Really appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Keep writing.

 • Leave a Reply