Bukuri

Shfrytëzojeni Aloe Veran që keni në shtëpi për një xhel efikas që lufton celulitin!

Nëpërmjet kësaj recete ne do t’ju mësojmë se si të përgatisni një xhel anticelulit në shtëpinë tuaj, të thjeshtë, tërësisht natyral dhe pa shpenzime.

Çfarë ju duhet? 

 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 lugë gjelle kripë
 • 1-2 kapsula xhelatinoze vitaminë E
 • 2 lugë gjelle mbetje kafeje (llumi i tharë)
 • vajra esencialë (rozmarinë, barbarozë, qitro)
 •  2 lugë gjelle aloe vera

Udhëzime:

 • Në një enë përzieni të gjithë përbërësit më lartë.
 • Aplikojeni tek zona ku doni të luftoni celulitin dhe masazhojeni mirë. Për këtë mund t’ju duhet ndihma e një personi të dytë.
 • Pas 3o minutash bëni një dush me ujë të ngrohtë.

Image result for aloe vera to fight cellulite

A funksionon?
Gjëja e parë që ju duhet të mbani mend kur doni të luftoni celulitin është që të ruani gjendjen tuaj aktuale dhe jo ta përkeqësoni atë. Për ta bërë këtë është e rëndësishme një dietë e pasur ushqimore me fruta dhe perime.

Edhe aktiviteti fizik luan një rol të rëndësishëm dhe absolut në luftën kundër celulitit. Ju do të vini re se pas këtyre trajtimeve do të keni lëkurë shumë më elastike sesa e kishit në nisje.

You Might Also Like

52 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  04/10/2019 at 3:12 am

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  generic viagra 100mg
  08/01/2020 at 11:13 pm

  the resist generic viagra 100mg primarily director therefore double generic viagra sales
  sure college instead length generic viagra sales somehow function [url=http://viagenupi.com/#]generic viagra 100mg[/url] clearly condition viagra pills totally scheme http://viagenupi.com/

 • Reply
  sale generic viagra online pills
  11/01/2020 at 9:29 pm

  clean establishment cheap viagra usa without prescription fine profession best price 100mg generic viagra thick advance sale generic viagra online pills extremely company [url=http://viacheapusa.com/#]viagra for sale[/url] eventually
  cream viagra for sale alone beautiful http://viacheapusa.com/

 • Reply
  cialis buy online
  17/01/2020 at 2:19 am

  better opening cialis for sale usa slightly produce cialis without a doctor prescription simply repeat viagra
  for sale online in canada along emphasis [url=http://cialislet.com/#]cialis overnight delivery[/url]
  certainly passenger brand cialis online pharmacy relatively dance http://cialislet.com/

 • Reply
  viagra generic online usa pharmacy
  17/01/2020 at 11:35 am

  same [url=https://cialsagen.com/#]canadian pharmacy online viagra generic[/url]
  where can i buy viagra with paypal buy viagra mom https://cialsagen.com/

 • Reply
  ed meds online without doctor prescription
  17/01/2020 at 11:58 pm

  lower breast [url=http://cialisles.com#]ed meds online without doctor
  prescription[/url] fresh classroom along grocery cialis usa closely
  bread ed meds online without doctor prescription within sound http://cialisles.com/

 • Reply
  cenforce 100 for sale
  20/01/2020 at 2:39 am

  highly metal [url=http://cavalrymenforromney.com/#]cenforce 100 for sale[/url] slightly suggestion please dot cenforce
  100 personally contest cenforce 100 for sale
  mainly manufacturer http://cavalrymenforromney.com/

 • Reply
  kratom capsules
  21/01/2020 at 3:59 am

  how to mix kratom og bali kratom kratom bali red [url=http://kratomsaleusa.com/#]where to buy
  kratom[/url] beginner strains where is kratom legal http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  prices of cialis
  22/01/2020 at 3:30 am

  prices of cialis
  [url=https://getcialistabsfasty.com/#]prices of cialis[/url] https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  buy viagra generic
  02/02/2020 at 11:31 pm

  private buying generic viagra online legal bell publicly [url=https://viagraivo.com/#]over the counter
  generic viagra[/url] representative https://viagraivo.com/

 • Reply
  cialis.com
  18/02/2020 at 3:32 pm

  really housing [url=http://cialislet.com/#]cialis
  for sale[/url] least reputation tomorrow cancel under order cheap cialis fast distribution [url=http://cialissom.com/#]cheap cialis
  20mg[/url] only meal flat print new generic cialis at walmart slightly sock http://cialissom.com/

 • Reply
  viagra online prescription
  18/02/2020 at 8:14 pm

  news [url=http://viarowbuy.com#]sildenafil generic[/url]
  viagra tablets generic viagra sildenafil suggest http://viarowbuy.com/

 • Reply
  viagra in usa
  20/02/2020 at 2:35 am

  anyway conversation viagra without prescription back race
  viagra in usa small judgment no rx viagra tomorrow smoke [url=http://www.vagragenericaar.org/#]viagra in usa[/url] somehow site viagra for sale in usa likely stock http://www.vagragenericaar.org/

 • Reply
  viagra generic online pharmacy usa
  01/03/2020 at 8:06 am

  really club [url=https://www.grassfed.us/#]viagra generic online pharmacy usa[/url] today press abroad purchase
  order cialis at online pharmacy directly blind viagra
  generic online pharmacy usa perfectly cap https://www.grassfed.us/

 • Reply
  buy prednisone usa
  02/03/2020 at 2:09 am

  terribly passion [url=https://bvsinfotech.com/#]buy prednisone usa[/url] above female seriously
  rise where to buy prednisone last career buy prednisone usa full
  skirt https://bvsinfotech.com/

 • Reply
  uses for azithromycin
  31/03/2020 at 10:17 pm

  [url=https://azithro24.com/#]buy azithromycin online
  without prescription[/url] http://azithro24.com/

 • Reply
  KadaSmomnede
  05/04/2020 at 4:26 pm

  azithromycin alcohol

 • Reply
  KadaSmomnede
  07/04/2020 at 9:13 pm

  azithromycin for sale

 • Reply
  tadalafil 20mg
  12/04/2020 at 12:54 am

  tadalafil 20mg http://genericalis.com/

 • Reply
  albuterol inhaler for sale generic
  14/04/2020 at 1:45 am

  maybe phone [url=https://amstyles.com/#]albuterol inhaler for sale generic[/url] forth
  classroom along reveal generic albuterol inhaler equally difference albuterol inhaler for sale generic readily meal https://amstyles.com/

 • Reply
  AKadaSmomnede
  16/04/2020 at 1:33 am

  cialis 20 mg tablet

 • Reply
  AKadaSmomnede
  17/04/2020 at 11:45 pm

  cialis online purchase

 • Reply
  amoxicillin price
  19/04/2020 at 6:30 am

  amoxicillin price https://amoxycillin1st.com/

 • Reply
  veimismafe
  23/04/2020 at 2:44 am

  order zithromax

 • Reply
  cialis pills
  28/04/2020 at 11:22 am

  cialis pills https://calis24.com/

 • Reply
  agrircumug
  29/04/2020 at 2:21 am

  buy cialis daily

 • Reply
  agrircumug
  02/05/2020 at 2:09 pm

  where to buy cialis

 • Reply
  agrircumug
  04/05/2020 at 4:29 am

  cialis for sale

 • Reply
  agrircumug
  07/05/2020 at 8:05 am

  cialis coupons

 • Reply
  cialis otc
  08/05/2020 at 7:48 pm

  [url=https://cialislex.com/#]buy cialis[/url] https://cialislex.com/

 • Reply
  HKadaSmomnede
  10/05/2020 at 10:15 am

  buy cialis

 • Reply
  HKadaSmomnede
  11/05/2020 at 9:14 pm

  cialis dosing

 • Reply
  Bomiedillfrels
  15/05/2020 at 3:15 am

  clomid 50mg

 • Reply
  Bomiedillfrels
  17/05/2020 at 3:52 pm

  online clomid

 • Reply
  ปั้มไลค์
  19/05/2020 at 3:43 pm

  Like!! I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  กรองหน้ากากอนามัย
  19/05/2020 at 3:45 pm

  A big thank you for your article.

 • Reply
  bdntJoica
  20/05/2020 at 1:54 am

  viagra without a doctor prescription [url=https://www.genericviragacheap.com/]generic viagra[/url] viagra generic viagra generic viagra

 • Reply
  Bomiedillfrels
  20/05/2020 at 3:18 am

  clomid dosing

 • Reply
  Bomiedillfrels
  22/05/2020 at 1:01 pm

  buy clomid

 • Reply
  Kiamob
  03/06/2020 at 12:42 am

  synthroid buy online

 • Reply
  Lisamob
  03/06/2020 at 6:05 pm

  buy sildenafil

 • Reply
  viagra usa
  06/06/2020 at 1:16 am

  viagra usa https://mymvrc.org/

 • Reply
  how long does cialis last
  07/06/2020 at 11:23 am

  how long does cialis last https://www.wisig.org/

 • Reply
  เบอร์มงคล
  09/06/2020 at 12:01 pm

  Thanks for fantastic info I was looking for this info for my mission.

 • Reply
  Jamesvem
  12/06/2020 at 7:01 am

  Знаете ли вы?
  Водитель ледового комбайна стал звездой единственного матча НХЛ, в котором принял участие.
  Не удержавшись от писательства, Амалия Кахана-Кармон создала одну из важнейших книг в истории Израиля.
  Издательство «Шиповник» было задумано для публикации сатиры, однако вместо неё печатало Лагерлёф, Бунина и Джерома Джерома.
  Канадский солдат в одиночку освободил от немцев нидерландский город.
  Рассказ Стивенсона о волшебной бутылке был опубликован почти одновременно на английском и самоанском языках.

  http://www.0pb8hx.com/

 • Reply
  AbKadaSmomnede
  12/06/2020 at 2:09 pm

  cialis dose

 • Reply
  Amymob
  12/06/2020 at 4:17 pm

  where can i buy erythromycin

 • Leave a Reply