Bukuri

Scrub natyral me mjaltë dhe sheqer kaf. Për një lëkurë të pastër dhe të shëndetshme!

Me scrubet natyrale, përveçse do të jeni të sigurt për atë që vendosni në fytyrë, kostoja do të jetë minimale, pasi mund ta përgatisni me përbërësit që ju ndodhen në kuzhinë.

Në treg mund të ekzistojnë lloje të ndryshme scrubesh, por asnjëherë nuk jemi të sigurt për përbërësit e tyre, prandaj ku ka më mirë sesa ta përgatisësh vetë atë?

Ja sugjerimi ynë për sot: 

Përbërësit: 

 • 1 lugë gjelle sheqer kaf
 • 1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzime: 

 • Përzieni sheqerin me mjaltin dhe masazhoni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore.
 • E lini të veprojë për 10 minuta.
 • Në fund e lani fytyrën me ujë të ngrohtë.

Image result for honey and brown sugar

Ky scrub i cili bën një pastrim të thellë të lëkurës rekomandohet të aplikohet dy herë në javë!/neps.al 

You Might Also Like

26 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  16/01/2020 at 5:14 pm

  Like!! Really appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Keep writing.

 • Reply
  moihlg
  21/02/2020 at 7:36 pm

  jjpaur generic viagra canada pharmacy canadianpharmacy.com
  canadian drugs viagra canada prescription

 • Reply
  nhqazl
  26/02/2020 at 5:38 pm

  cljxbv mental health nursing mental health association of nassau county mental health foudnation
  mental health articles cornerstone mental health
  howard hughes mental health

 • Reply
  awnazp
  02/03/2020 at 2:26 am

  hjtnwq diet and mental health mental health association of nassau county midtown mental health
  mental health diagnosis transitions mental health
  mental health therapists near me

 • Reply
  jbwtlyf
  11/04/2020 at 6:44 am

  or РІless of a manРІ in face of your loverРІ (ItРІs phlegmonic generic viagra seeking buying Cialis mail order as the pomposity suchlike in galantine

 • Reply
  printable cialis coupon
  15/04/2020 at 8:30 am

  Vwxtnn igmmqa buy generic cialis online cialis 20 mg price walmart

 • Reply
  Approved viagra
  02/05/2020 at 4:55 pm

  Zexdjk ezgyrf sildenafil generic Pfizer viagra 50mg

 • Reply
  Discount viagra without prescription
  03/05/2020 at 3:55 pm

  Htozpc cnhoie genericviagra Drug viagra

 • Reply
  Viagra brand
  04/05/2020 at 11:30 pm

  Vslhhp vukrsz generic viagra on line Buy cheap viagra online us

 • Reply
  50mg viagra
  05/05/2020 at 7:59 pm

  Vynhfu fxclit buy viagra from canada Viagra next day

 • Reply
  Brand name viagra
  06/05/2020 at 12:01 pm

  Ybdprj pfgsfs Viagra 50 mg 50mg viagra

 • Reply
  Real viagra pharmacy prescription
  07/05/2020 at 9:05 am

  Xclfcs cqustw Alternative for viagra Buy viagra without rx

 • Reply
  Rx generic viagra
  08/05/2020 at 8:35 am

  Vvxebt qpmyiz Brand name viagra Buy discount viagra

 • Reply
  Viagra original pfizer order
  09/05/2020 at 1:26 am

  Wuavfm icxcmo Us viagra Canadian viagra 50mg

 • Reply
  Get viagra fast
  10/05/2020 at 2:54 am

  Vvsiip wdjzks Us pharmacy viagra Best price viagra

 • Reply
  Discount viagra without prescription
  11/05/2020 at 5:28 pm

  Ngxvgq cwbtxt Buy viagra now online Canada viagra

 • Reply
  Pfizer viagra 50 mg online
  12/05/2020 at 3:00 pm

  Ubcqer gcspdl viagra generic online Generic viagra online

 • Reply
  online ed pills
  22/05/2020 at 11:13 am

  Soqsnt plesel pills erectile dysfunction top rated ed pills

 • Reply
  non prescription erection pills
  24/05/2020 at 5:22 am

  Wbnnjj cacbtr buy ed pills buy ed pills online

 • Reply
  buy ed pills
  26/05/2020 at 1:57 am

  Vgxejp hiddyu male ed pills male ed pills

 • Reply
  cheapest ed pills
  28/05/2020 at 2:17 am

  Tyljal ythdht erectile dysfunction pills erectile dysfunction drugs

 • Reply
  best ed pills non prescription
  30/05/2020 at 2:20 am

  Vofnha nubtvo canadian pharmacy cialis cheap ed pills

 • Reply
  Estherdax
  01/06/2020 at 5:45 am

  Muorns dqjdst generic viagra online Sample viagra

 • Reply
  Estherdax
  10/06/2020 at 12:05 am

  Hhlfzo amhjjb canada online pharmacy walmart pharmacy

 • Reply
  Estherdax
  11/06/2020 at 8:57 am

  Asgwsy vwyuhs canadian pharmacy cvs pharmacy

 • Reply
  Estherdax
  12/06/2020 at 4:41 am

  Elthda mcrrby best canadian pharmacy canada pharmacy

 • Leave a Reply