5-15 min/ SA KOHË KE?

Salcë me avokado dhe kos, perfekte për sallatat tuaja!

Salcë me avokado dhe kos, perfekte për sallatat tuaja!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

  • 1 gotë kos
  • 1 avokado me madhësi mesatare (e qëruar)
  • 1 thelpi hudhër
  • 2 lugë gjelle lëng limoni
  • ½ tufë majdanoz i freskët
  • ¼ qepë e prerë imët
  • Kripë, piper të zi
  • 6 lugë gjelle qumësht

Udhëzimet

1

Të gjithë përbërësit, përveç qumështit i bashkoni në një blender dhe i përzieni mirë.

2

Qumështin e shtoni gradualisht nga 1 lugë derisa të merrni trashësinë që doni.

3

Salcën e ruani në një enë hermetike në frigorifer. Përdoreni për sallatat tuaja për t’i dhënë më tepër shije!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply