Ruani vend në stomak për këto 5 super ëmbëlsira

Është fare e thjeshtë të ngopesh me ushqimet e kripura dhe të mos kesh më vend në stomak për asgjë tjetër. Por kur e di që ne menu ka disa super ëmbëlsira, ia vlen plotësisht sakrifica. Në Snapfood do të gjeni diҫka për ҫdo shije dhe ne ju kemi renditur disa nga ëmbëlsirat më të mira që mund të porosisni në aplikacion.

Tiramisu tek A Tavola

Klasikja e kuzhinës italiane nuk kishte si të mungonte tek A Tavola. E kuqja e vezës në maskarpone i jep një shije akoma më të pasur kësaj ëmbëlsire që është jo vetëm e shojshme, por edhe e lehtë. Ideale pas një vakti të bollshëm.

Cheesecake tek Oazi i Ëmbëlsisë

Mud të porosisni një racion apo një tortë të tërë… sido që të jetë puna, mos e lini pa provuar këtë cheesecake spektakolar

Churros tek El Gaucho

Ëmbëlsira e famshme spanjolle është sjellë në Tiranë nga El Gaucho dhe për këtë i jemi shumë mirënjohës. Një recetë fare e thjeshtë por jashtëzakonisht e shijshme, që bëhet akoma më e pasur falë ҫokollatës, kremit dhe frutave të freskëta që e shoqërojnë.

Waffle me fëstëk tek La Dolce Vita

Nëse ka diҫka që nuk duhet t’i thuash kurrë “jo” në jetë, është një waffle me krem fëstëku. Përveҫse brumi vjen i butë si sfungjer dhe praktikisht tretet në gojë, kremi i fëstëkut e shndërron atë në një ushqim të denjë për parajsë.

Akullore tek Fabrika

Erdhi më në fund momenti për t’u freskuar  dhe jo dosido, por me super akulloret artizanale vegane të Fabrikës, me shije nga më të ndryshmet.  Mos lini absolutisht pa provuar atë me gjalpë dhe copëza kikiriku.

Shkarkoni aplikacionin: https://snapfood.al/download-app

Lini një koment