“Rrathët e energjisë”, ëmbëlsira dietike nga Aulona Musta

200 gr tërshërë
100 gram gjalp kikiriku
2 lugë fara lini
50 gr kokos pluhur
50 gr rrush të thatë
Copa cokollate të vogla

1.I hedhim të gjithë produktet (përvec cokollatave të vogla) në blendert dhe i përziejmë për 2 minuta.

2.I shtojmë në fund cokollatat dhe I lëmë të përzihen sërish për 15 sekonda. Masën e krijuar e marrim dhe I japim forma rrethore me dorë.

3.I vendosim në një pjatë, ose tavë dhe i fusim në ngrirje për 30 minuta.

Lini një koment