20-30 min/ SA KOHË KE?

Role me gjizë dhe koper

Role me gjizë dhe koper

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 25 minuta

Koha për t'u shndërruar në një kuzhiniere të vërtetë. Mbaj shënim recetën dhe nisni nga puna....

Ingredientët

 • 1 pako peta të gatshme
 • 3 kokrra vezë
 • ½ gotë qumësht
 • ½ gotë vaj
 • 1 lugë kafe pluhur pjekës
 • 400 gram gjizë ose djathë
 • 1 tufë koper
 • 1 lugë gjelle susam
 • Kripë

Udhëzimet

1

Në një tas rrahim 1 vezë me pak kripë, shtojmë gjysmë gote vaj, gjysmë gote qumësht, 1 lugë kafe pluhur pjekës, i përziejmë mirë dhe këtë përzierje e lëmë mënjanë për të lyer petët.

2

Në një tas tjetër rrahim dy vezë, hedhim kripë, gjizën, 2 lugë gjelle vaj dhe koperin të grirë hollë. Me këtë përzierje do të mbushim rolenë.

3

Hapim një petë dhe e lyejmë komplet sipërfaqen me përzierjen e tasit të parë. Vendosim petën e dytë mbi të dhe përsëri e lyejmë.

4

Vendosim lugë-lugë mbi petën e tretë, e spërkasim lehtë në fillim në petë horizontalisht gjizën për mbushje, rrotullojmë dhe formojmë një role.

5

Lyejmë tavën me yndyrë dhe vendosim rolenë në tepsi kështu vazhdojmë dhe me roletë e tjera derisa të mbarojmë petët.

6

Lyejmë roletë me vezë, vaj dhe qumështin e trazuar, i presim në gjerësi 10 cm. I spërkasim me susam dhe i pjekim në temperaturë 200 gradë Celsius për 20-25 minuta. Ju bëftë mirë!

Shënime

Receta marrë nga shqiptarja.com

You Might Also Like

14 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  05/12/2019 at 1:13 pm

  Like!! Thank you for publishing this awesome article.

 • Reply
  Prescription Drug Rehab
  25/03/2020 at 11:34 pm

  Drug And Alcohol Treatment Centers http://aaa-rehab.com Drug Rehab Centers Near Me http://aaa-rehab.com Alcohol Outpatient
  http://aaa-rehab.com

 • Reply
  keedoRoordRak
  15/04/2020 at 8:54 pm

  buy cbd oil buy hemp oil cbd

 • Reply
  canlı sikiş izle
  03/05/2020 at 7:13 pm

  google buy hacklink..

 • Reply
  child porn
  06/05/2020 at 8:42 pm

  google buy hacklink..

 • Reply
  web site
  08/05/2020 at 12:42 pm

  web site indexletme işi.

 • Reply
  buy hacklink
  10/05/2020 at 11:54 pm

  google buy hacklink..

 • Reply
  porno izle
  15/05/2020 at 4:57 pm

  hacklink buy google..

 • Reply
  google buy hacklink
  20/05/2020 at 4:45 am

  haclink google buy child porn.

 • Reply
  cbd oil reviews
  24/05/2020 at 3:31 am

  Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it 😉 I may revisit once again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide others.|

 • Reply
  web site
  27/05/2020 at 11:51 am

  web site index google.

 • Reply
  animal porn
  01/06/2020 at 9:50 pm

  haclink buy animal porn child porn all them.

 • Reply
  google buy hacklink
  03/06/2020 at 10:08 pm

  haclink buy animal porn child porn all them.

 • Reply
  child porn
  08/06/2020 at 8:27 pm

  haclink buy animal porn child porn all them.

 • Leave a Reply