Sugjerojmë:

Receta për paidhaqe qengji të gatuara në perfeksion

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
40 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
6 paidhaqe qengji
2 lugë gjelle gjalpë i shkrirë
3-4 thelpinj hudhër e grirë
Kripë dhe piper
1 lugë ҫaji trumzë të grirë

Në një tas të vogël bëni bashkë hudhrën, gjalpin, trumzën, kripën dhe piperin.

Marinojini mirë paidhaqet me përierjen e përgatitur dhe lërini mënjanë për 30 minuta.

Në një tigan në nxehtësi mesatare-të lartë, vendosni paidhaqet që të qendrojnë në pjesën anësore që është e ngushtë.

Gatuajini për 4-5 minuta dhe me pas kthejini për t’i dhënë një faqe nga të dyja anët.

Komento