KËSHILLA/ LAJME

Receta e thjeshtë e një pice shtëpie që mund ta përgatisë kushdo

Sa prej jush e adhurojnë shijen autentike që na jep pica e përgatitur në shtëpi?

Epo atëherë jeni në artikullin e duhur, pasi Neps.al ju jep recetën e thjeshtë të një pice që mund ta përgatisë kushdo prej jush.

Përbërësit: 

 • Për brumin: 300 gram miell
 • 80 ml vaj luledielli
 • 1 gotë ujë i vakët
 • 1 lugë çaji maja
 • pak kripë
 • Salcë domateje
 • 2 speca
 • 150 gram proshutë
 • 150 gram kërpudha
 • 300 gramë djathë picash

Udhëzime: 

 • Bashkoni të gjithë përbërësit e brumit dhe e punoni mirë masën.
 • Pasi e zëmë brumin e lëmë të pushojë për të paktën 2 orë. Pas kësaj brumi duhet të dyfishojë vëllimin.E ndani në 2-3 toptha të vegjël. I hapni me dorë dhe me pak miell që të mos çahet brumi.
 • E lyeni sipër me salcë domatesh. Shtoni djathin e grirë imët. Vendosni proshutën, kërpudhat, specat.
 • E fusni picën në furrë për 15 minuta në temperaturë 180 gradë. Kështu veproni edhe për 2 picat e tjera. Ju bëftë mirë!

E gjitha kjo ju duket shumë e thjeshtë dhe e bukur, por ju thjesht përtoni?

Atëherë ne kemi një plan B për ty.

Quhet SnapFood dhe nëse ke një smartphone mund ta shkarkosh falas!!!

Brenda SnapFood gjenden disa nga piceritë më të mira të kryeqytetit, të cilat ju sjellin pjatat e tyre të shijshme në pak minuta. Mjafton një klik përmes SnapFood!

Kësaj radhe ne ju sugjerojmë ‘Piazza Italia’!

Por kemi edhe një opsion tjetër sepse alternativat tek SnapFood janë kaq shuuumë.

Quhet piceri  “La Loggetta” e cila sjell pranë jush shijen e vërtetë të picave napoletane.

 

You Might Also Like

33 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  09/11/2019 at 4:13 pm

  Like!! Really appreciate you sharing this blog post.Really thank you! Keep writing.

 • Reply
  pqpuzyt
  11/04/2020 at 4:11 am

  workerРІs lam Cialis free delivery Manner expending repayment for thrashing

 • Reply
  otc cialis
  15/04/2020 at 3:25 pm

  Eiguxe qbjutw over the counter cialis where to buy cialis

 • Reply
  buy generic cialis
  18/04/2020 at 12:59 pm

  Nqmxib zvrwqc cialis from canada canadian pharmacy cialis 20mg

 • Reply
  cialis coupon
  19/04/2020 at 12:07 am

  Obbxvt hcbvvu cialis without a doctor prescription when will cialis be over the counter

 • Reply
  cialis canada
  19/04/2020 at 7:55 am

  Kjlulc fllybt Buy viagra in us cialis 20 mg

 • Reply
  is there a generic cialis available in the us
  20/04/2020 at 1:24 am

  Phtebv tehkza Usa pharmacy viagra cialis 5mg price

 • Reply
  cialis price walgreens
  20/04/2020 at 3:00 pm

  Rklyqw oohhvm cheap essay papers cialis 20

 • Reply
  cialis coupons
  21/04/2020 at 1:25 am

  Rethqt gpczki essay outline help cialis over the counter

 • Reply
  how much does cialis cost at walmart
  21/04/2020 at 9:01 am

  Pwwkfu nbmzgf Cialis on line purchase generic cialis canada

 • Reply
  cialis pills
  21/04/2020 at 6:56 pm

  Jrufyb jvvysu Discount cialis no rx cialis 10mg

 • Reply
  levitra vs cialis
  22/04/2020 at 6:01 am

  Ccnhly djkgoa Buy cialis usa best place to buy cialis online reviews

 • Reply
  cialis coupon walgreens
  22/04/2020 at 3:38 pm

  Xvlknv mlufzb Brand name cialis overnight when will cialis be generic

 • Reply
  cialis discount
  22/04/2020 at 11:32 pm

  Pqpqev rzbzlq Cialis generic cialis daily cost

 • Reply
  generic ventolin inhalers for sale
  29/04/2020 at 4:05 am

  honestly list [url=https://amstyles.com/#]generic ventolin inhalers for sale[/url] actually female deliberately cat albuterol inhaler
  without an rx little year generic ventolin inhalers for sale lot club https://amstyles.com/

 • Reply
  Canadian generic viagra online
  02/05/2020 at 1:36 pm

  Awwifl lspakg sildenafil Order viagra online

 • Reply
  Viagra australia
  03/05/2020 at 7:40 am

  Dvjfdc gkwyvd generic viagra for sale online Viagra overnight shipping

 • Reply
  Canadian healthcare viagra sales
  05/05/2020 at 3:44 am

  Bwuykf uelble generic viagra sildenafil Discount viagra

 • Reply
  Brand viagra professional
  06/05/2020 at 1:39 am

  Xociha utdymp viagra online cheapest price Levitra vs viagra

 • Reply
  Viagra mail order
  06/05/2020 at 8:16 pm

  Lwnpyg fpkqsq Pfizer viagra 50 mg online Best price viagra

 • Reply
  Sale viagra
  07/05/2020 at 6:38 pm

  Xgybee vsbvfy Buy generic viagra online Buy viagra internet

 • Reply
  Pfizer viagra 50mg
  08/05/2020 at 12:21 pm

  Izjwew tqajfk Us pharmacy viagra Buy viagra with discount

 • Reply
  Drug viagra
  09/05/2020 at 5:51 am

  Toctul zzvxfi Levitra or viagra Free viagra sample

 • Reply
  Buy viagra without rx
  10/05/2020 at 7:57 pm

  Xupfct ndibqy Real viagra pharmacy prescription Usa pharmacy viagra

 • Reply
  Buy pfizer viagra
  11/05/2020 at 10:28 pm

  Vrvtfz znjubx Canadian viagra and healthcare US viagra sales

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 2:49 pm

  Nrdkju qcyjqb sildenafil 100 mg How to get some viagra

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 2:20 pm

  Kueupe mdudcp Real viagra without prescription Pfizer viagra 50 mg online

 • Reply
  ed pills gnc
  22/05/2020 at 12:14 pm

  Lrgkbk niygvg cheap ed pills online ed pills

 • Reply
  Johnny Shovo
  22/05/2020 at 5:35 pm

  This is a extremely compelling post. Report register my position mambo jambo

 • Reply
  best erection pills
  24/05/2020 at 6:26 am

  Hgaxsv upnyul top rated ed pills erection pills viagra online

 • Reply
  ed medications
  26/05/2020 at 2:58 am

  Bhojjj jecypv men’s ed pills ed pills that really work

 • Reply
  buy ed pills
  28/05/2020 at 3:13 am

  Gminbp wadeny erectile dysfunction pills non prescription erection pills

 • Reply
  Candy Ioni
  28/05/2020 at 2:07 pm

  Here is some high quality website ! Check this out: xbody

 • Leave a Reply