Pure salmoni dhe patate e ëmbël, për bebat

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
10 miuta
Sugjerohet për:
3 racione
Kalori:
125 gr patate e ëmbël
80 gr fileto salmoni
1 lugë kopër e freskët
2 domate mesatare
25 gr djathë Cheddar

HAPI 1:

Ziejini pataten e ëmbël me avull për 12 minuta

HAPI 2:
Shtoni salmonin, koprën e freskët dhe domatet e grira dhe ziejini në avull për 5 minuta të tjera.

HAPI 3:

E heqim nga vatra dhe e përziejmë me djathin Cheddar për 30-40 sekonda

I bëftë mirë!

Komento