Pure patatesh me gorgonzola dhe qumësht

4 patate mesatare
2 thelpinj hudhër
Gjalpë
1 gotë qumësht
Djathë gorgonzola të butë
Vaj ulliri
Spec djegës
Kripë, piper

1.Zieni patatet deri sa të zbuten.

2.Pastrojini nga lëkura dhe shtypini mirë në një tas.

3.HidhIni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë në mënyrë që të përftoni një masë kremi të trashë.

4.Rregulloni shijen me erëza, sipas dëshirës.

5.Në një enë të vogël, vendosni pak djathë gorgonzola me pak qumësht ose pana dhe shtojani puresë sipër!

Lini një koment