Sugjerojmë:

Pure me krem, mollë dhe kumbulla për bebe 7+ muajsh

Veshtiresia
e lehtë
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
1 kumbull
1 mollë e vogël
170 ml qumësht i valuar në 50 gradë celcius
6 lugë krem organik me drithëra
1 lugë e vogel vaj ulliri

Lani dhe qëroni mirë mollën dhe kumbullat, pritini në kubikë dhe ziejini në avull për rreth 15 minuta.

Provojini nëse janë të buta dhe bëjini pure me blender.

Hidhni 170 ml qumësht në një enë.

Shtoni 6 lugë gjelle (15-20 g) krem organik me drithëra dhe përziejeni me lugë derisa masa të ketë viskozitetin e preferuar.

Shtoni rreth 20 gr nga pureja e frutave që përgatitët me blender. Lëreni të ftohet në temperaturën e dëshiruar.

Komento