Picë me domate dhe djathë, ajo që ju duhet për një javë të mbarë

1 petë pice
1 kuti kërpudha
1 kuti djathë Gruyere
Salcë me vaj ulliri. trumzë, rozmarinë dhe kapër
Domate qershi
Qepë të njoma, jeshile
Llak i papërpunuar gatimi

1.Petën e picës lyejini me llakun e gatimit dhe futeni në tavë.

2.Lyejini sipër me salcën e vajit të ullirit.

3.Sipër hidhni djathin, domatet dhe kërpudhat.

4.Spërkateni sipër me llakun e gatimit dhe piqeni në 220 gradë.Lereni të piqet për 20-25 minuta.

5.Shërbejeni me qepët e njoma sipër.

Lini një koment