DIETË

Përse mund t’i hiqni më kollaj kilet me limon e kripë

Tanimë është një fakt që uji me limon është shumë i shëndetshëm për ju. Edhe pse nuk është aq i shijshëm sa një pije energjike apo lëngu i portokallit, i bën kaq mirë trupit tuaj.

Limoni dhe kripa janë dy përbërësit që nxjerrin jashtë trupit toksinat e dëmshme dhe përshpejtojnë humbjen e kileve të tepërta.

Si e bën këtë?

Rrit lëvizjet e zorrëve dhe zvogëlon oreksin tuaj, duke eliminuar kështu marrjen e tepërt të kalorive. Uji me limon dhe kripë gjithashtu përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe madje ka edhe kërkime që e mbështesin këtë.

9 Easy Health Life Hacks to Make Your Body Feel Like New

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit, konsumi i një sasie të madhe të ujit, rrit metabolizmin tuaj duke rritur funksionin mitokondrial (i cili ndihmon për të gjeneruar më shumë energji në trup pa pasur nevojë për kalori për ta bërë këtë) dhe gjeneron termogjenezë (procesi metabolik ku kaloritë digjen më shpejt për të prodhuar nxehtësi).

Pra e mësuat! Për të pasur përfitimet e sipërpërmendura mjafton 1 gotë ujë me lëng limoni e pak kripë./neps.al 

You Might Also Like

5 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 6:12 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  weed stores near me
  14/04/2020 at 5:01 pm

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the content!|

 • Reply
  keedoRoordRak
  16/04/2020 at 8:51 am

  cbd gummies https://cbdoilwalmart.com/ – cbd oil cbd oil cbd drops

 • Reply
  tadalafil without a doctor's prescription
  16/04/2020 at 7:27 pm

  within maintenance [url=http://cialisles.com/#]tadalafil without a doctor’s prescription[/url] weekly
  shoulder within media buy cialis from canada yeah direction tadalafil without a doctor’s prescription direct due http://cialisles.com/

 • Reply
  best cbd oil
  25/05/2020 at 8:49 am

  I enjoy what you guys are usually up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the amazing works guys I’ve included you guys to our blogroll.|

 • Leave a Reply