Shëndet

Pas një dite të lodhshme, ju duhet një banjo me erëza!

Kjo metodë popullore e thjeshtë do e ndihmojë trupin të funksionojë siç duhet, sidomos pasi keni qendruar ulur për një kohë të gjatë.

Kjo banjo me erëza do ju shërbejë ndër të tjerash për detoksikim dhe për një lëkurë më të shëndetshme.

Bimët aromatike ju ndihmojnë gjithashtu për tu relaksuar tërësisht.

Çfarë ju duhet:

  • 2 lugë gjelle kripë deti
  • 1 lugë gjelle sodë buke
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 tufë majdanoz, rozmarinë ose nenexhik.
  • 2 litra ujë të ngrohtë

 

10 Types of Foot Baths and Which Health Problems They Can Solve

Udhëzime: 

  • Në një enë me ujë të ngrohtë bashkoni të gjithë përbërësit.
  • Vendosni këmbët tuaja dhe i mbani për të paktën 30 minuta.
  • Nëse keni një vaskë, mund të bëni të njëtën gjë me përbërësit, por në sasi më të mëdha. Kjo shërben për të gjithë trupin./neps.al 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply