Sugjerojmë:

Një sallatë e shëndetshme për mëngjes me kuinoa dhe fruta pylli

1 filxhan kuinoa e papjekur
1 ½ filxhan luleshtrydhe
1 filxhan manaferra
1 filxhan boronica
1 filxhan mango
Per shurupin me mjaltë dhe lime:
¼ filxhan mjaltë
2 lugë lëng limoni
1 lugë gjelle borzilok

1.Shpëlani dhe përgatisni kuinoan sipas udhëzimeve të paketimit.
2.Lereni kuinoan të ftohet në temperaturën e dhomës.
3.Në një tas të madh, kombinoni kuinoa, luleshtrydhe, boronica dhe mango.
4.Për të bërë shurrupin: Në një tas të vogël kombinoni mjaltë dhe lëng limoni.
5.Hidheni shurupin mbi sallatën e frutave dhe shtoni borzilok të freskët.

Lini një koment