Një mëngjes plot proteina, i përgatitur me avokado dhe vezë

1/2 filxhan me ujë
1/4 filxhan quinoa e kuqe
1/2 lugë çaji vaj ulliri
2 vezë
Kripë dhe piper i zi për shije
1 avokado e prerë në kube
2 lugë djathi i shkrirë

1.Vini ujin dhe quinoa së bashku që të ziejnë në një tenxhere.

2.Gatuajini rreth 15 minuta deri sa quinoa të zbutet.

3.Hidhni vaj ulliri në tigan dhe vini vezët për t’i skuqur me kripë dhe pipër.

4.Kombinojini quinoa dhe vezët në një tas dhe më pas hidhni avokadon dhe djathin me feta.

Lini një koment