Dreka/ RECETA

Nëse keni pak bukë të zezë në shtëpi, mund të bëni një supë si kjo

Nëse keni pak bukë të zezë në shtëpi, mund të bëni një supë si kjo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 25 minuta

Doni të provoni një recetë natyrale dhe ekonomike? Provoni supën me bukë të zezë, një pjatë unike që përgatitet me bukë segali dhe nuk ka asnjë problem nëse është e ndenjur.

Ingredientët

 • Gjysmë qepe
 • 40 gr gjalpë
 • 120 gr bukë segali
 • 1 lugë miell
 • 1 litër ujë të vluar
 • 1 e verdhë veze
 • 2 lugë gjelle pana e lëngshme
 • Pak bar qepe

Udhëzimet

1

Prisni imët qepën dhe skuqeni në një tenxhere me 40 gr gjalpë. Më pas shtoni bukën e segalit të prerë në kubikë. Përziejini për disa minuta.

2

Shtoni më pak një lugë miell tek kubikët e bukës dhe përziejini për disa minuta derisa buka dhe mielli të fillojnë të ngjisin. Në këtë moment, hidhni në tenxhere një litër ujë të vluar dhe ziejeni derisa buka të jetë shpërbërë plotësisht.

3

Frulojeni supën me mikser dhe rregullojeni me kripë e piper. Pastaj rrihni të verdhën e vezës me 2 lugë pana të lëngshme dhe pasi të hiqni supën nga zjarri, shtojani dhe përziejeni shpejt.

4

Kompletojeni supën me bar qepe ose me salsiçe Frankfurter të ziera e të prera në feta.

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  tongs personnalisées
  24/04/2019 at 11:27 am

  Comment créer ses tongs publicitaires personnalisées

  Promenoch vous propose un large cjoix dee tongs personnnalisables pour sublimer vos événements,
  mariages et soirées… en donnant l’occasion à vos invités de garder un souvenir de
  ce jour mémorable. Personnalisez vos tongs avec la gravure laser ouu
  l’impression en sublimation dee votre texte ou de votre logo.
  Gagnez ainsi en visibilité enn offrant à vos clientgs ces
  magnifiques tons personnalisées après leuur séjour dans vottre hôtel, spa ou autre bâtiment d’accueil…Tout ceci en restant à dess prix
  compétitifs.

  Promenoch vous donne l’occasion de vous procurer dess tongs publicitaires totalement personnalisées.

  Vous pouvez ainsi choisir entièrement le deszign de vos tongs personnalisables et opter pour les différentes couleurs de votre choix (semelles et brides
  différentes ou non). De plus, vous êtes également libre de sélectionner le marquage de votre choix avrc
  photos, loo ou textes inscrits sur vos tongs personnalisées… Le tout livré dans un délai express.

  En plus de nos toongs publicitaires, vous pouvez retrouver
  tous nos articles de vacances et loisirs dans sa catégorie dédiée !

 • Reply
  http://canadianorderpharmacy.com/
  05/06/2019 at 3:06 pm

  Hello mates, how is the whole thing, and what you want to say about this post, in my view its in fact amazing in favor of me.

 • Leave a Reply