Nektarina, rrush, kivi dhe shurup panje në një sallatë super të shijshme

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
7 min
Koha gatimit
o min
Sugjerohet për:
3-4 persona
Kalori:
110
2 portokaj ( të qëruar dhe të prerë feta-feta)
340 gram luleshtrydhe
4 kivi
2 nektarina
150 gr rrush pa fara
Për salcën: 3 lugë gjelle lëng lime
1 lugë gjelle shurup panje

Lani frutat dhe i prisni të gjitha në kubik të vegjël.

I bashkoni të gjitha në një tas dhe sipër i shtoni salcën e marinimit.

I përzieni mirë e mirë.

Sallata me fruta është gati për t’u shijuar!

Komento